Nápověda pro fórum

Zde naleznete nápovědu.
Uživatelský avatar
Webnáčelník
Webnáčelník
Příspěvky: 581
Registrován: 31 kvě čtv, 2007 17:56
Bydliště: Praha 14
Kontaktovat uživatele:

Nápověda pro fórum

Příspěvekod Webnáčelník » 04 čer pon, 2007 11:30

Základní informace

Krok 1. - registrace

Základem každého pohybu a možnosti přispívat zde na fóru, vkládat fotky a obrázky, je registrace. Tlačítko registrace naleznete nahoře v menu pod titulkem stránky

Obrázek

Postup při registraci je jednoduchý. Stačí vyplnit požadované kolonky a potvrdit registraci. Přihlásit se budete moci, jakmile registraci potvrdím. Důvod tohoto opatření je zabránit přispívání nežádoucích uživatelů popř. spamu.

Přihlásit se můžete opět v horním menu.

Obrázek

U přihlášení je možnost zaškrtnout volbu automatického přihlašování. Po zaškrtnutí tedy budete v budoucnu automaticky přihlášení.

Pokud vám nejde se registrovat, neváhejte mě kontaktovat na e-mailové adrese webnacelnik(zavináč)sipaci(tečka)net

Krok 2. - založení nového téma

Založení nového téma je jednoduchá záležitost. Vyberete si příslušnou sekci na hlavní stránce, do které bude nové téma umístěné a otevřete ho. Pro založení téma stačí kliknout na tlačítko nové téma.

Obrázek

Následně se objeví formulář zadání nadpisu a textu. Popř. je možno určit důležitost, či přidat anketu. Po stisknutí tlačítka odeslat se příspěvek uloží a bude zobrazen v příslušné kategorii.

Pokud uděláte někde v textu chybu, či budete chtít něco doplnit, stačí kliknout na tlačítko upravit, které naleznete u každého vámi napsaného tématu a u každé poslední odpovědi. (viz. dále)

Obrázek

Krok 3. - zaslání odpovědi

Pokud chcete odpovědět na nějaké téma, stačí kliknout na tlačítko zaslat odpověď.

Obrázek

Toto lze provést u každého tema, pokud není zamčené. V případě zamknutí téma bude místo tlačítka zaslat odpověď zobrazeno tlačítko zamknuto, jak je tomu např. u tohoto téma. Se zasláním odpovědi souvisí i tlačítko citovat.

Obrázek

Slouží k citaci určitého příspěvku a následné odpovědi. Jeho použití je jednoduché. Stačí kliknout na tlačítko citovat u vybraného citovaného příspěvku. Citovaný text se objeví v hranatých závorkách s textem quote. Na fóru bude odpověď s citací vypadat následovně.

Toto je citovaný text. Bla bla bla


Dále pokračuje vaše odpověď...

------------------------------------

Tak to je myslím vše potřebné pro přispívání na fóru. Kdyby mě ještě něco napadlo, tak to sem doplním. Pokud nebude někomu něco jasné, nebojte se mi napsat, nebo ještě lépe položit dotaz do příslušné sekce, aby si případnou odpověď mohli všichni přečíst . Přeji všem hodně zdaru a mnoho nových příspěvků.[/list]

Soukromé zprávy

Jak poslat soukromou zprávu:

Soukromé zprávy (dále SZ) slouží pro komunikaci mezi jednotlivým uživateli fóra. Pokud někomu pošlete SZ, přijde mu e-mail s upozorněním (pokud nemá uživatel tuto funkci zakázanou), že dostal SZ. Po přihlášení na fórum uvidí na hlavní stránce v menu pod titulkem informaci o obdržení SZ.

Jak tedy poslat SZ? První možnost je kliknout na odkaz v menu pod titulkem stránky Soukromé zprávy.

Obrázek

Objeví se stránka s možností napsat uživateli nový vzkaz, prohlédnout si odeslané zprávy, či uložit nějakou zprávu.

Pro napsání nového vzkazu stačí kliknout na tlačítko Nový vzkaz, vyplnit příslušné kolonky a odeslat vzkaz.

Další možností je poslat SZ pomocí tlačítka pod příspěvkem uživatele.

:!: Vysvětlení ke složkám soukromých zpráv :!:

složka Nedoručená pošta v soukromých zprávách znamená, že je v ní pošta odeslaná avšak nepřečtená adresovaným. Až si ji příjemce přečte, přesune se zpráva do složky Odeslaná pošta.

Zpět na „Nápověda a první krůčky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host